Home Lifestyle Zespół uzależnienia od internetu

Zespół uzależnienia od internetu

Zespół uzależnienia od internetu
1

Wraz z rozwojem sieci internet zauważamy powstanie oraz rozpowszechnianie nowego zjawiska: uzależnienia od korzystania z internetu. To zjawisko nabiera na sile oraz przybiera coraz bardziej ekstremalne formy.

Przykładowo możemy spotkać się z uzależnieniem od cyberseksu, od kontaktów społecznych czy gier online.

Trzeba wiedzieć, że nadmierne korzystanie z internetu może prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Osoby wykazujące to uzależnienie często maja do czynienia z rożnymi dewiacjami, zachwianiem osobowości czy też nieumiejętność komunikacji w realnym życiu. Dodatkowo w małżeństwach, w których jeden z parterów korzysta z form cyberseksu można zauważyć rozluźnienie relacji emocjonalnej oraz zachwianie stabilności związku. Zespól uzależnienia od internetu jest szczególnie groźny dla dzieci, które wszystkie otrzymywane treści traktują bardzo poważnie i nie poddają ich ocenie ani analizie. Dojście do niebezpiecznych treści może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie, obniżyć zdolność do nawiązywania relacji emocjonalnych czy wpłynąć na popadanie w nowe uzależnienia.

Warto też zwrócić uwagę, że osoby uzależnione od internetu często cierpią na bezsenność, a w środku dnia są rozdrażnione oraz spada ich sprawność umysłowa. Co więcej, można zaobserwować u nich rozluźnienie więzi z rodziną czy przyjaciółmi na rzecz wirtualnych znajomych. Oczywiście uzależnienie od Internetu ma duży wpływ na poprawne funkcjonowanie organizmu. Przykładowo, osoby często cierpią na zespól cieśni nadgarstka czy problemy ze wzrokiem. W przypadku dzieci najczęściej zauważymy problemy z prawidłową postawą oraz chronicznymi bólami kręgosłupa.

Zespól uzależnienia od internetu powinien nas niepokoić szczególnie, gdy dotyczy najmłodszych. To właśnie dzieci są najbardziej poszkodowane, a w wielu przypadkach rodzice bagatelizują sprawę. Uważają, że jest to dla pociechy bezpieczniejsze niż spędzanie czasu wśród realnych znajomych. Niestety, ale zespół uzależnienia od Internetu wymaga wielu lat terapii, która pomoże zniwelować negatywne skutki oddziałujące na psychikę.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 − 22 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation