Home Lifestyle Zanim kupisz zwierzaka – poznaj 3 najpopularniejsze rasy psów

Zanim kupisz zwierzaka – poznaj 3 najpopularniejsze rasy psów

Yorkshire terrier
Owczarek niemiecki
Labrador retriever
3

Odkąd ludzie udomowili pierwszego wilka szarego (to właśnie od niego pochodzą dzisiejsze rasy psów), psy towarzyszą ludziom w polowaniach, w pracy pasterskiej, w pilnowaniu obejścia, stada owiec, czy po prostu jako współtowarzysze zabaw.

Przez tysiące lat wyhodowano rasy psów wyspecjalizowane do różnych zadań. Dlatego nim zachwycisz się puchatą kulką radośnie merdającą ogonkiem na Twój widok, dowiedz, co z tej kulki wyrośnie za parę miesięcy.

Oto 3 najpopularniejsze rasy psów:

1. Owczarek niemiecki – waży od 22 do 40 kilogramów, żyje 9-13 lat. Jest to rasa psów bardzo inteligentnych, łatwo się uczących, pewny siebie, czujny. Bardzo wierny i oddany swemu właścicielowi, dlatego świetnie nadaje się na psa obronnego. Należy do grupy psów pasterskich. Potrzebuje dużo ruchu. Decydując się na owczarka, dobrze jest móc przeznaczyć dla niego dużo miejsca. Trzymany w małym mieszkanku w bloku, będzie się zwyczajnie męczył.

2. Yorkshire terrier – po względem wielkości przeciwieństwo owczarka niemieckiego. Dorosły osobnik może ważyć nawet poniżej 2 kg, maksymalnie nie powinno to być więcej, jak 3, 2 kg. Dożywa nawet 15 lat.
Chociaż popularny york jest psem ozdobnym i do towarzystwa, nie wolno zapominać, że jest to terrier, czyli zacięty łowca, o silnym charakterze, wymagający dużo ruchu. Pierwotnie służył jako szczurołap. Traktowanie go jak zabawki, prowadzi do problemów z jego zachowaniem i zdrowiem.

3. Labrador retriever – waży od 25 do 36 kilogramów. Psy te dożywają zazwyczaj do 12-13 lat. Labradory są psami bardzo towarzyskimi, żywiołowymi, chętnymi do zabaw zarówno z ludźmi, jak i z innymi psami. Bez obaw można pozwalać na zabawę z tymi psami nawet małym dzieciom, wobec których są one bardzo cierpliwe. Wyhodowano je w celu aportowania i pracy w wodzie (z ich „usług” korzystali rybacy brytyjscy, którym psy pomagały wyciągać sieci). Decydując się na labradora, musisz mu zapewnić codzienną dużą dawkę ruchu.

Jak widać już na podstawie tych trzech ras, psy mogą być bardzo różne. Wszystkie wymagają naszej uwagi i opieki przez długie lata.

Komentarz(3)

  1. TOP 3 nie dziwi – każdy z tych piesków jest piękny. Ja jednak wielbię się w innej rasie. Szczególnie podobają mi się maleńkie Chihuahua ;-). To po prostu piękne stworzenia :).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
26 ⁄ 13 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation