Home Sport Zalety pływania

Zalety pływania

Zalety pływania
1

Pływanie to sport ogólnorozwojowy. Jeden z najlepszych sportów pod względem różnorodności ćwiczeń. Popularne stało się za sprawą Michaela Phelpsa i jego 8 złotym medalom na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008. Zalet pływania jest mnóstwo. Od spraw typowo fizycznych skończywszy na tych psychicznych.

Główną zaletą jest bez wątpienia polepszenie wyglądu naszej sylwetki. Już po pierwszym miesiącu treningów eliminujemy większość naszej tkanki tłuszczowej, a gdy dodamy do tego jeszcze odpowiednio zbilansowaną dietę to rezultaty naszych starań mogą przewyższać kilkukrotnie te zdobyte po miesiącu ćwiczeń na siłowni. Kolejną zaletą jest poprawienie naszej kondycji. Pływanie długodystansowe jest względnie nudne, ponieważ pływając kraulem patrzymy cały czas na nieckę basenu – czyli nic spektakularnego nie dostrzeżemy. Z pomocą na nudę przychodzą wodoodporne odtwarzacze MP3, które są już dostępne od 200 zł. Ja jako, że trenuje zawodowo pływanie to już jestem przyzwyczajony do tego rodzaju nudy, ale początkującym pływakom mogę z czystego serca polecić takie rozwiązanie.

Z zalet fizycznych przejdźmy do tych psychicznych. Ludziom pracującym w biurze czy gdzieś gdzie jesteśmy narażeni na duży stres, może to być na przykład taksówkarz, szczególnie polecane jest pływanie z tego powodu, że osoby takie są zmuszone na wyłączenie myśli o pracy i zastąpieniu ich tymi o odpowiednim ustawianiu rąk czy poprawnych ruchach nóg. Kiedy pływamy możemy poczuć się jakbyśmy „latali”. Takie wrażenie daje nam to, że po to, żeby się poruszać nie potrzebujemy dotykać podłoża naszymi dolnymi kończynami. Mi osobiście właśnie to sprawia największą przyjemność z tego rodzaju aktywności fizycznej. Jest to coś niepowtarzalnego co w żadnym innym sporcie nie występuje.

Kończąc wyliczanie zalet pływania zastanowiłem się nad jego wadami i nie znalazłem żadnych które mogłyby niepokoić przeciętnego człowieka. Możliwość kontuzji zaczyna być widoczna dopiero na najwyższym poziomie, gdzie średnio dziennie pływa się powyżej 10 km. Są to najczęściej kontuzje barków. Gdy kontuzja jest poważniejsza to może ona wykluczyć zawodnika z trenowania nawet na parę tygodni. Na szczęście zdarza się to tylko wyczynowcom, więc osoby pływające dla oderwania się na chwile od szarej rzeczywistości nic nie grozi.

Istnieją przeróżne zalety pływania których nie zaznaczyłem w tym artykule, dlatego koniecznie zacznij pływać od dzisiaj a dowiesz się jakie jeszcze przydatne rzeczy zdobędziesz po pływaniu!

tags:

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
8 − 7 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation