Home Podróże Z wizytą na Alasce

Z wizytą na Alasce

mount-mckinley-903508_1280
grizzly-bear-861962_1280
aurora-672522_1280
alaska-397747_1280
Z wizytą na Alasce
1

Jest wyjątkowym miejscem na Ziemi, a wyjątkowa sceneria i bogactwo przyrody są najlepszymi zachętami do odbycia podróży na jej teren. Alaska to jeden z najwspanialszych zakątków, jakim mogą oczarować nas Stany Zjednoczone. Biura podróży już dawno dostrzegły piękno tej części świata, stąd też coraz częściej oferowane są ciekawe wycieczki na Alaskę. Czy warto się tu wybrać? Z jakimi skarbami natury można się spotkać w czasie takiej wycieczki?

Przyrodnicze skarby, czyli Alaska i jej symbole

Alaskę kojarzymy z surowym klimatem, rzekami pełnymi ryb oraz łosiami. Symbolem i najwspanialsza wizytówką tej krainy jest jednak potężny szczyt, którego wysokość przekracza 6100 m. n. p.m. To Mount McKinley – jedna z najwspanialszych gór na terenie USA. Wyprawy na jej wierzchołek są wielkim wyzwaniem i jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, choć i u stóp tej góry na brak atrakcji nie można narzekać. Biura podróży proponują zatem ciekawe wycieczki po tutejszym parku narodowym oraz tak ciekawym zakątku, jakim jest Rezerwat Denali. Dzięki temu Alaskę mogą odkrywać i ci turyści, którzy nie lubią zbyt intensywnego wysiłku.

Alaska dla przyrodników, czyli w poszukiwaniu skarbów fauny i flory

Alaska i jej najcenniejszy obszar, czyli Rezerwat Denali, mogą oczarować swym bogactwem. Świat fauny i flory jest tu niezwykle godnie reprezentowany, o czym może się przekonać każdy w czasie krótkiej wycieczki po tej części świata. Nie brak tu ciekawych gatunków zwierząt, które w swym naturalnym środowisku prezentują się wspaniale. Niedźwiedzie i maskonury to ważni bohaterowie, a spotkania z nimi to wielka gratka dla każdego turysty. Owca Dalla to kolejna atrakcja, z którą kojarzona jest Alaska i której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Alaska przyciąga też pięknem lodowców, w gronie których szczególnie cenionym przez turystów jest Malaspina. Należy on do grupy najpiękniejszych lodowców na terenie Ameryki, z którymi można się spotkać w rejonie Góry św. Eliasza. Ochroną tych niezwykłych cudów natury zajmują się pracownicy tutejszego parku narodowego, który stał się kolejnym skarbem Alaski. Z pięknymi lodowcami można się również spotkać na terenie Parku Narodowego i Rezerwatu Zatoki Lodowców. Mroźnymi atrakcjami zachwyca też Rezerwat Wrót Arktyki, który dla turystów jest obszarem wyjątkowo wymagającym.

Kraina niezwykłych fiordów

Alaska może oczarować turystów nie tylko potężnymi szczytami, lodowcami oraz górskimi dolinami. Atrakcyjnym celem wycieczki mogą się okazać również tutejsze fiordy. Ich najpiękniejsze przykłady można ujrzeć na terenie Parku Narodowego Fiordów Kensai, którego powierzchnia przekracza 270 tysięcy ha. To wyjątkowy obszar, który na zaglądających tu turystach robi ogromne wrażenie. Stworzone przez lodowce fiordy i skaliste wybrzeże to wyjątkowe atrakcje, obok których trudno przejść obojętnie.

Wycieczki po tak pięknej krainie, jaką jest Alaska, z pewnością każdemu miłośnikowi podróży dostarczą wielu mocnych wrażeń. Biura podróży zachęcają do wędrowania po Ameryce Północnej i oferują coraz ciekawsze oferty wycieczek po ich najpiękniejszych zakątkach. Alaska nie bez powodu zajęła w tych propozycjach czołowe miejsce. To kraina, której nie można się oprzeć.

tags:

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 ⁄ 8 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation