Home Motoryzacja Wulkanizacja w Poznaniu i innych miastach. Jakie usługi świadczy wulkanizator?

Wulkanizacja w Poznaniu i innych miastach. Jakie usługi świadczy wulkanizator?

Wulkanizacja w Poznaniu i innych miastach. Jakie usługi świadczy wulkanizator?
0

Sezon letni powoli się kończy. Dla wulkanizatorów oznacza to intensywny czas przygotowań na okres zimowej wymiany opon. Sprawdzić trzeba wiele – od sprzętu, przez miejsce w magazynach i przechowalniach opon, aż po opony dostępne na stanie w warsztacie. Wulkanizacja w Poznaniu i innych polskich miastach to jednak nie tylko opony. Szereg innych usług świadczonych w zakładach wulkanizacyjnych pozwala wyżyć warsztatom w każdym okresie roku. Jakie więc usługi świadczy wulkanizator w czasie sezonu i poza nim?

Sprzedaż opon

Do podstawowych usług wulkanizacyjnych świadczonych nie tylko w Poznaniu, ale praktycznie we wszystkich miastach jest sprzedaż opon. Dla lwiej części serwisów jest to podstawowe źródło utrzymania, nie raz o wiele bardziej rentowne niż świadczone przez nie usługi.

Naprawa opon

U podstaw frazy „wulkanizacja opon” leży ich naprawa. Usługi związane z serwisowanie ogumienia, łataniem dziur i reperowaniem bieżnika to wciąż najpopularniejsze powody wizyty u wulkanizatora. O ile coraz popularniejsze stają się wszelkiej maści zestawy naprawcze do opon, o tyle przywrócenie oponie pełnej sprawności nadal leży w geście wyłącznie wulkanizatora.

Wymiana opon

Sezonowa wymiana opon to obok sprzedaży najbardziej rentowna część usług wulkanizacyjnych. Sama wulkanizacja niezależnie czy odbywa się w Gdańsku,  Poznaniu czy w Suwałkach to praca sezonowa. Zarówno sprzedaż opon jak i ich wymiana rozłożona jest w roku na dwa intensywne okresy – zimowy i letni. Październik listopad i grudzień to miesiące zimne, kiedy dużym zainteresowaniem cieszą się opony zimowe. Luty, Marzec i kwiecień to natomiast wzmożony okres kupowania i montowania opon letnich.

Przechowalnia opon

Jedną z popularnych usług jaką oferują zakłady wulkanizacyjne jest przechowywanie opon samochodowych. Z opcji tej korzystają zwłaszcza mieszkańcy większych miast jak Warszawa, Wrocław czy Poznań. Wymiana opon co sezon rodzi bowiem potrzebę magazynowania opon z poprzedniego okresu. Letnie ogumienie na czas zimowy wędruje na poddasza lub właśnie do magazynu u wulkanizatora. Taka opcja ma szereg zalet m.in. nie wymaga wygospodarowania dodatkowej przestrzeni czy transportu opon przy okazji kolejnej sezonowej wymiany.

Inne

Oprócz standardowych, wulkanizacja to również szereg innych usług wykonywanych przez wulkanizatora, a niekoniecznie związanych z samymi oponami.

Serwis klimatyzacji

W czasie letnich upałów wiele warsztatów wulkanizacyjnych zamienia się w serwisy klimatyzacji samochodowej. Nabijanie czynnikiem, odgrzybianie czy naprawa układów to tylko przykłady czynności, jakie wykonywane są codziennie przez wielu wulkanizatorów.

Wymiana olejów

Drobna mechanika samochodowa nie wymaga dodatkowego kosztownego szkolenia pracowników zakładów wulkanizacji, a pozwala na „dorobienie” w okresie małego ruchu.

Regeneracja akumulatorów

Również regeneracja akumulatorów to popularna usługa świadczona zwłaszcza w czasie, kiedy wulkanizacja przeżywa okres stagnacji i oczekiwania na kolejny sezon.


Artykuł powstał we współpracy z Proserwis – profesjonalna wulkanizacja Poznań i okolice. Zapraszamy na sezonową wymianę opon do Puszczykowa koło Poznania!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
2 + 14 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation