Home Podróże Włoskie atrakcje czekają na turystów!

Włoskie atrakcje czekają na turystów!

snow-103488_1280
ponte-vecchio-334217_1280
pisa-825705_1280
Włoskie atrakcje czekają na turystów!
1

Włochy to jedno z tych państw europejskich, na terenie których turystyka ma się doskonale. Wczasy nad morzem oraz wycieczki po miastach pełnych wspaniałych zabytków – oto oferty, którymi mogą się obecnie pochwalić niemal wszystkie biura podróży. Włochy to turystyczny raj, na terenie którego każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji. Co najczęściej oferują nam biura podróży?

Zróżnicowany krajobraz i bogate dziedzictwo to podstawowe walory turystyczne Włoch. Wczasy można tu spędzać na wybrzeżu Morza Śródziemnego lub na włoskich wyspach, zimowe ferie – na alpejskich stokach. Wycieczki po zabytkowych miastach można zaplanować bez problemów, gdyż Włochy są krajem mogącym się pochwalić nie tylko dobrym zagospodarowaniem, ale i sprawnie działającą komunikacją. Dobre są tu zarówno połączenia drogowe, jak i kolejowe, choć wielu turystów decyduje się na korzystanie z transportu morskiego. Jest on szczególnie potrzebny tym, którzy postanowili spędzić wczasy na Sardynii lub Sycylii. By dostać się na teren Włoch, można wykorzystać tanie i szybkie połączenia lotnicze, z których polscy turyści korzystają coraz chętniej. Biura podróży kuszą też tak ciekawą ofertą, jak wycieczki objazdowe. Dzięki licznym hotelom i kempingom można tu również podróżować samodzielnie, na własną rękę. Gdzie jednak warto się wybrać? Jakimi atrakcjami Włochy mogą nas oczarować najmocniej?

Od lat bardzo chętnie odwiedzane są włoskie Alpy. Turyści mogą się tu nacieszyć pięknymi widokami, możliwością aktywnego wypoczynku oraz licznymi atrakcjami. Wycieczki po takich regionach, jak Piemont oraz Lombardia, to idealna propozycja dla ciekawych świata turystów. Otoczone górami jeziora alpejskie również są ważną, całoroczną atrakcją dla turystów. To nad ich brzegami koncentruje się turystyka o charakterze wypoczynkowym. Tu na gości czekają i ośrodki turystyczne, i uzdrowiska. Ważnym punktem są we Włoskich Alpach są Dolomity, przyciągające i narciarzy, i miłośników wysokogórskiej turystyki.

Nizina Padańska również może się okazać atrakcyjnym kierunkiem wycieczki. Tutaj Włochy mogą się pochwalić licznymi atrakcjami o charakterze historycznym oraz bezcennymi zabytkami. To właśnie w tej części kraju znajdują się tak piękne miasta, jak Mediolan czy Wenecja. Warto tu również zwiedzić Weronę oraz Padwę – kolejne miasta, do których coraz chętniej zapraszają nas biura podróży promujące Włochy.

Ci, którzy wybiorą się w rejon Półwyspu Apenińskiego, powinni się skupić na tak pięknych krainach, jak Kampania oraz Toskania. Czeka też na ich wspaniała prowincja, znana jako Lacjum. Tu czeka najwspanialsze miasto, jakim mogą się pochwalić Włochy. To Wieczne Miasto – Rzym, który wraz z Watykanem stanowi najważniejszy cel niejednej wycieczki na teren państwa włoskiego.

Biura podróży skutecznie promują też tak piękną krainę, jaką jest Toskania. Warto ją odwiedzić, choćby ze względu na wspaniałą Florencję. Wycieczki po tym mieście są szczególnie polecane tym turystom, których zafascynowała sztuka i kultura renesansu. Atrakcyjnym miastem będzie też dla nich Bolonia, zaliczana to najstarszych miast włoskich.

A gdzie warto wybrać się na wczasy? Wśród najbardziej popularnych propozycji znajduje się malownicza i doskonale zagospodarowana Riwiera Adriatycka. Wczasy można też spędzić na wyspach. Sycylia i Sardynia to bardzo ważne punkty, które odgrywają istotną rolę we włoskiej turystyce. Etna oraz Palermo to największe walory Sycylii, z kolei Sardynię polecić można przede wszystkim miłośnikom przyrody.
Włochy są krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Niemcy, Szwajcarzy oraz Francuzi goszczą tu bardzo chętnie, choć i Polacy od lat chętnie spędzają wczasy na terenie tego kraju.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 ⁄ 11 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation