Home Podróże Wielki Kanion: niezwykły skarb natury

Wielki Kanion: niezwykły skarb natury

Wielki Kanion
Wielki Kanion
Wielki Kanion
1

Pod względem przyrodniczym oraz krajobrazowym są Stany Zjednoczone krajem zadziwiającym. Wycieczki po USA to niezwykła przygoda dla tych, którzy stawiają na kontakt z naturą. Dla tych, których fascynują wyjątkowe krajobrazy, unikalnym celem wycieczki będzie Wielki Kanion. To jeden z symboli USA oraz miejsce, które wiele mówi o potędze natury. Co warto wiedzieć na temat tego słynnego kanionu? Na czym polega jego fenomen?

Wielki Kanion: niezwykły skarb natury

Wielki Kanion to jedna z największych atrakcji geologicznych na całym świecie. Liczy on sobie ponad 440 km długości. Zróżnicowana jest jego szerokość i głębokość, zróżnicowany jest też klimat. W efekcie Wielki Kanion może oczarować nie tylko swą potęgą, imponującymi rozmiarami i ogromnymi ścianami, ale i niezwykłym bogactwem. Wyżłobiony przez wodę, jest jedną z największych osobliwości na terenie USA. Na jakie atrakcje turyści zwracają tu szczególną uwagę? W jakich punktach zazwyczaj zatrzymują się zorganizowane wycieczki, które odwiedzają ów wyjątkowy kanion?

Wielki Kanion i jego skarby: co koniecznie trzeba zobaczyć?

Na terenie Wielkiego Kaniony atrakcji nie brakuje. Park Narodowy Wielkiego Kanionu to obszar atrakcyjny i dla geologów, i dla miłośników przyrody. Spotkania z kojotami w takiej scenerii to jedno z ciekawszych doświadczeń. Turyści, szczególnie ci aktywni, cenią sobie możliwość urządzania tu pieszych wędrówek oraz organizowania spływów. Poruszanie się kajakiem po górskiej, dzikiej rzece dla wielu osób może okazać się wspaniałą przygodą. Kusza też jaskinie, które w dawnych czasach dawały schronienie naszym przodkom. W wieli z nich znaleziono ciekawe figurki lub malowidła – cenne źródła informacji o dawnych myśliwych. To dzięki nim tutejsze jaskinie są nie tylko ważnymi atrakcjami, ale i cennymi pamiątkami kultury.

Wycieczki po parku narodowym są wielką przygodą dla każdego. Świetne zagospodarowanie parku sprawia, że na jego terenie można znaleźć zarówno ciekawe trasy, jak i noclegi w specjalnych bazach turystycznych. Kusza schroniska i kempingi, nie brak też na terenie parku ważnych ośrodków turystycznych, mogących spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających turystów. To w ich rejonie znajduje się najwięcej szlaków, które umożliwiają dotarcie do najwspanialszych miejsc na terenie parku.

Jakie atrakcje są tu najważniejsze? Zachwycić może wiele wodospadów, w rejonie których urządzane są wycieczki kajakami. Przyciąga Yavapai Point, w rejonie którego czeka na turystów ciekawe muzeum geologiczne. Zachwyca też Tusyan Ruin z małym muzeum archeologicznym. Wizyta na terenie Malowanej Pustyni lub pobyt w rezerwacie Navajów to kolejne atrakcje, z którymi można się spotkać w czasie wędrówek po parku. Nie brak tu również pięknych mostów, które są cenione jako rewelacyjne punkty widokowe.

USA to raj dla miłośników przyrody oraz niezwykłych widoków. Wycieczki po tym kraju mogą każdemu dostarczyć wielu mocnych wrażeń, a takie tereny, jak Wielki Kanion i jego okolica, bez wątpienia zasługują na uwagę.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 × 1 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation