Home Technologia

Technologia

Co to jest zmywarka kapturowa i gdzie się ją wykorzystuje?

W dużych lokalach gastronomicznych, takich jak restauracje czy bary, brudne naczynia piętrzą się na potęgę. Nawet, jeśli jako właściciel tego typu obiektu, mielibyśmy na podorędziu sporą zastawę, gdyby naczynia miały być myte tylko raz dziennie, bardzo szybko by ich zabrakło. Z tego też powodu, w restauracjach naczynia muszą być na bieżąco czyszczone i przekazywane do […]

Kioski multimedialne – możliwości z przyszłości?

Rozwój technologii pozwala na coraz to nowsze zastosowania rozwiązań technologicznych.  Jednym z nich są kioski multimedialne. Bardzo powszechne i ułatwiające życie kioski interaktywne znalazły zastosowanie między innymi na lotniskach, bankach, miejscach użyteczności publicznej, czy w centrach handlowych.

Streamuj w jakości 4K z Live Gamer Portable 2 Plus

Streamerzy często narzekają, że przy korzystaniu z grabbera przechwytywany obraz traci na jakości. AVerMedia stara się nie tylko zaradzić temu problemowi, ale wprowadzić też technologię strumieniowania na zupełnie nowy poziom – a wszystko to dzięki Live Gamer Portable 2 Plus.

Komfort dla każdego

Samsung Electronics od lat dokłada wszelkich starań, by unowocześniać i rozwijać ofertę produktów konsumenckich. Tym razem swoją uwagę poświęcił również tym osobom, dla których ułatwienie codziennych obowiązków jest szczególnie istotne. W ośrodku R&D Campus w Seulu Samsung otworzył  strefę, w której osoby z niepełnosprawnością będą mogły poznać i wypróbować nowoczesne sprzęty domowe,  ułatwiające ich życie. […]

Czy okulary VR męczą nasze oczy?

Postęp technologiczny zmienia naszą percepcję rzeczywistości szybciej niż kiedykolwiek, a większość innowacji przyjmujemy z entuzjazmem i aprobatą. Okulary wirtualnej rzeczywistości, czyli gogle VR (od angielskiego virtual reality), to obecnie jeden z wiodących trendów na rynku nowoczesnych technologii, ale czy bezpieczny? O wpływie okularów VR na nasze oczy opowiadają eksperci Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

Tablet, który zadba o oczy

Nowy rok szkolny to nowe wyzwanie dla każdego ucznia, nie tylko dla jego umysłu, ale w pierwszej kolejności dla… oczu. Nieuchronne wytężanie wzroku przy czytaniu i nauce każe zastanowić się, które urządzenia elektroniczne – bez wątpienia pierwsze źródło informacji dla młodych ludzi – są dla wzroku bezpieczne.  
freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation