Home Technologia

Technologia

Kioski multimedialne – możliwości z przyszłości?

Rozwój technologii pozwala na coraz to nowsze zastosowania rozwiązań technologicznych.  Jednym z nich są kioski multimedialne. Bardzo powszechne i ułatwiające życie kioski interaktywne znalazły zastosowanie między innymi na lotniskach, bankach, miejscach użyteczności publicznej, czy w centrach handlowych.

Streamuj w jakości 4K z Live Gamer Portable 2 Plus

Streamerzy często narzekają, że przy korzystaniu z grabbera przechwytywany obraz traci na jakości. AVerMedia stara się nie tylko zaradzić temu problemowi, ale wprowadzić też technologię strumieniowania na zupełnie nowy poziom – a wszystko to dzięki Live Gamer Portable 2 Plus.

Komfort dla każdego

Samsung Electronics od lat dokłada wszelkich starań, by unowocześniać i rozwijać ofertę produktów konsumenckich. Tym razem swoją uwagę poświęcił również tym osobom, dla których ułatwienie codziennych obowiązków jest szczególnie istotne. W ośrodku R&D Campus w Seulu Samsung otworzył  strefę, w której osoby z niepełnosprawnością będą mogły poznać i wypróbować nowoczesne sprzęty domowe,  ułatwiające ich życie. […]

Czy okulary VR męczą nasze oczy?

Postęp technologiczny zmienia naszą percepcję rzeczywistości szybciej niż kiedykolwiek, a większość innowacji przyjmujemy z entuzjazmem i aprobatą. Okulary wirtualnej rzeczywistości, czyli gogle VR (od angielskiego virtual reality), to obecnie jeden z wiodących trendów na rynku nowoczesnych technologii, ale czy bezpieczny? O wpływie okularów VR na nasze oczy opowiadają eksperci Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

Tablet, który zadba o oczy

Nowy rok szkolny to nowe wyzwanie dla każdego ucznia, nie tylko dla jego umysłu, ale w pierwszej kolejności dla… oczu. Nieuchronne wytężanie wzroku przy czytaniu i nauce każe zastanowić się, które urządzenia elektroniczne – bez wątpienia pierwsze źródło informacji dla młodych ludzi – są dla wzroku bezpieczne.  

Szkoły chętniej korzystają z multimedialnych pomocy naukowych

Uczniowie coraz rzadziej przesiadują w szkolnych bibliotekach. Jeśli zainteresuje ich jakiś temat, sięgają do internetu. Szkoły doskonale zdają sobie sprawę, że nastała era cyfryzacji i korzystają z pomocy multimedialnych. Wspiera je w tym, m.in. platforma edukacyjna Squla.pl, która bezpłatnie udostępnia szkołom swoje zasoby oraz wysyła szkołom materiały informacyjne, do wykorzystania również przez rodziców.
freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation