Home Podróże Szwajcaria dla turystów

Szwajcaria dla turystów

Szwajcaria
Szwajcarska wieś
Góry Szwajcarii
Lucerna
Szwajcaria
1

To piękne i bogate państwo alpejskie jest częstym celem podróży turystów z całej Europy. Atrakcji tu nie brak, przy czym największe znaczenie mają tutejsze krajobrazy. Bo pejzaż Szwajcarii jest silnie zróżnicowany.

To z jednej strony Alpy, z drugiej – góry Jura, a pomiędzy nimi – bogata i gęsto zaludniona kraina geograficzna, znana jako Wyżyna Szwajcarska. Każdy z tych trzech regionów ma wiele atrakcji do zaoferowania przybywającym tu podróżnym, w każdym z nich znaleźć można i piękne widoki, i cenne zabytki.

Szwajcaria to przede wszystkim kraj gór i jezior. Na południu oraz wschodzie wyróżniają się potężne masywy alpejskie. Nie brak wśród nich wysokich szczytów i potężnych lodowców, przy czym największe wrażenie robi Matternhorn (4478 m. n. p.m.) oraz Dufour, z którego wypływają tak ważne rzeki, jak Ren oraz Rodan. Na terenie Szwajcarii znajdują się wreszcie tak popularne i dobrze znane przełęcze górskie, jak chociażby tylko Wielka Przełęcz Świętego Bernarda. Z jezior zaś na terenie Szwajcarii na wyróżnienie zasługują jeziora: Genewskie czy też Bodeńskie.

Szwajcaria jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym. Dumą mieszkańców tego kraju są produkowane na jego obszarze sery. Spore dochody przynoszą również tutejsze elektrownie wodne oraz jądrowe. Szwajcaria słynie również z produkcji słodyczy oraz precyzyjnych zegarków. Prężnie rozwija się tu również branża usługowa, przy czym szczególne znaczenie mają usługi finansowe oraz ubezpieczeniowe.

To, co wyróżnia Szwajcarię, to jej neutralność. Już w 1815 roku neutralność tę potwierdził Kongres Wiedeński. Tu, w szwajcarskiej Genewie, powołany został w II połowie XIX wieku Czerwony Krzyż. Tu w 1921 roku rozpoczęła swą działalność Liga Narodów. Otoczona państwami Unii Europejskiej jest krajem nastawionym dość sceptycznie do integracji. Na jej obecny charakter wpływały zaś przez wieki wielkie cywilizacje europejskie, których ślady w Szwajcarii są widoczne do dnia dzisiejszego.

Co warto zobaczyć w tym kraju?

Jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości jest Genewa, w której znajduje się gmach Ligi Narodów oraz ciekawe muzeum zegarmistrzostwa. Warto odwiedzić również Berno – stolicę kraju oraz Lozannę. Inną ciekawą atrakcją jest klasztor w Sankt Gallen oraz zamek Chillon. W Zurychu zaś można zwiedzić fantastyczne Muzeum Narodowe. Kuszą również alpejskie doliny oraz górskie wioski, w których można znaleźć ciszę i spokój. A wszystko to w malowniczej, wysokogórskiej scenerii.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
6 + 5 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation