Home Podróże Sycylijskie atrakcje. Palermo

Sycylijskie atrakcje. Palermo

Palermo
Palermo
Port w Palermo
Palermo
Katedra w Palermo
1

Wspaniała Sycylia może zachwycić swymi historycznymi obiektami oraz modnymi kurortami. Jedną z najważniejszych miejscowości na tej włoskiej wyspie jest Palermo – miasto znane z pięknego położenia oraz ciekawych zabytków.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki do tego miasta? Jakim zabytkom warto przyjrzeć się dokładniej?

Śladami wspaniałej przeszłości

Wystarczy odbyć krótki spacer po Palermo, by docenić jego potęgę. Wiele zabytków znajdujących się na terenie tego miasta jest najlepszym dowodem na rolę, jaką to miasto odgrywało w dziejach Sycylii. W XVIII i XIX wieku Palermo, nie bez powodu zresztą, zaliczane było do grona najpiękniejszych miast w Europie. Dziś w dalszym ciągu zachwyca. I choć w czasie II wojny światowej tutejsza starówka poważnie ucierpiała, miasto w dalszym ciągu prezentuje się wspaniale.

Wśród najcenniejszych zabytków miasta

Do najważniejszych zabytków na terenie miasta zalicza się tutejsza katedra. Jej budowę rozpoczęto w XII wieku, jednak w późniejszym okresie dość często zmieniała ona swe oblicze. Normańskie prezbiterium, późnogotycka elewacja oraz portal typowy dla architektury znanej z terenów Katalonii – to wszystko można ujrzeć w jej wspaniałej bryle. Wielką atrakcją Palermo są też katakumby, które mimo swego ponurego charakteru są chętnie odwiedzane przez wycieczki. Zachwyca swą zabudową również dzielnica La Kalsa – część miasta na której charakter silny wpływ wywarła kultura arabska. Wielką atrakcją Palermo jest również ogród botaniczny, który powstał pod koniec XVIII wieku jako miejsce spotkań i zabaw miejscowej elity.

Niezwykłe galerie

Piękna architektura nie jest jedyną atrakcją tego miasta. Palermo zachwyca też swymi galeriami. Jedna z nich znajduje się w dawnym klasztorze Santa Anna, a wśród jej zbiorów dominują obrazy sycylijskich artystów. Drugim ważnym miejscem jest Muzeum Sztuki Sycylijskiej, urządzone we wnętrzach gotyckiego pałacu.

Najciekawsze muzea

W jednym z dawnych klasztorów dziś mieści się miejsce idealne dla miłośników historii. To Muzeum Archeologiczne, w którym można ujrzeć wiele ciekawych zabytków. Sztuka starożytnej Grecji, antyczna ceramika oraz wiekowe sarkofagi – oto najcenniejsze eksponaty, które można podziwiać w tym miejscu. Drugą atrakcją jest Muzeum Folklorystyczne – największa na Sycylii placówka muzealna, która skoncentrowała się na tej właśnie tematyce.

Piękna Sycylia i jej najważniejsze miasta: Palermo czy Syrakuzy, są chętnie odwiedzane przez turystów. Wycieczki po ich obszarze mogą dostarczyć wiele przyjemności, a urok tych niezwykłych ośrodków dostrzegło już niejedno biuro podróży. Dzięki promocyjnym ofertom oraz szerokiej ofercie wyjazdów na Sycylię, ich zwiedzanie stało się znacznie łatwiejsze. Czy warto? Miłośnicy włoskich klimatów wiedzą doskonale, że tak.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 × 22 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation