W obecnych czasach chyba niewielu trzeba już przekonywać o słuszności stosowania proekologicznych rozwiązań. Oprócz dbałości o oszczędne obchodzenie się z zasobami warto stawiać też na tworzywa nadające się do ponownego wykorzystania, segregować odpady i korzystać z usług przedsiębiorstw poddających określone materiały recyklingowi. Istotną rolę w tym procesie odgrywają skupy – czy opłaca się do nich zajrzeć?
Zalety aluminium – nie tylko podatność na przetwarzanie
Aluminium można podarować drugie życie, a nawet i wiele kolejnych, ponieważ metal ten wolno przetwarzać dowolną liczbę razy. Za co jeszcze jest cenione? Aluminium jest lekkie i zarazem wytrzymałe, do tego sprawdza się jako przewodnik ciepła oraz prądu, a gdyby mało było zalet, jest nietoksyczne i nie koroduje. Listę atutów uzupełnia elastyczność surowca, z którego tworzy się rozmaite formy.
Skup aluminium w Środzie Wielkopolskiej współpracuje zarówno z osobami prywatnymi, jak i klientami biznesowymi, a efektem współpracy, oprócz przyjmowania i sprzedaży metali kolorowych, jest ich przetwarzanie. Działalność takich podmiotów sprawia, że zamiast wyrzucić do śmietnika pustą puszkę lub opakowanie po dezodorancie, lepiej zgromadzić ich więcej i dać szansę na inne wcielenie.
Zysk dla środowiska i portfela
Dlaczego skup metali kolorowych w Środzie Wielkopolskiej będzie dobrym wyborem? Oddanie metali kolorowych do punktu, który jednocześnie zajmuje się ich przerobem, generuje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Profile aluminiowe, sztućce, puszki czy felgi trafiające do śmietnika nie przysporzą korzyści finansowych, natomiast te same produkty zaniesione do skupu pozwolą nieco zasilić domowy budżet.
Za kilka, kilkanaście kilogramów – w zależności od rodzaju aluminiowych wyrobów – otrzymać można nawet kilkadziesiąt złotych.
Spośród metali kolorowych warto wyróżnić aluminium oraz miedź, bo to one często są elementem transakcji. Ponadto należą do tworzyw o wysokiej wartości. Produkcja pierwotna aluminium jest bowiem bardzo kosztowna, dlatego opłaca się wykorzystywać surowce wtórne i z dostępnych „pod ręką” materiałów wytwarzać inne formy, na które rynek sygnalizuje zapotrzebowanie.