Home Podróże Skarby Tajlandii: Bangkok dla turystów

Skarby Tajlandii: Bangkok dla turystów

Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
Bangkok
1

Najważniejsze miasto Tajlandii może zaskoczyć swą różnorodnością i kontrastami. Na terenie tego dynamicznie rozwijającego się miasta czekają wspaniałe zabytki. Bangkok może zaskakiwać i zachwycać. Co koniecznie trzeba sobaczyć w czasie wycieczki po tajskiej stolicy?

Stare Królewskie Miasto i jego zabytki

Stare Królewskie Miasto to przede wszystkim najciekawsze zabytki, jakimi może się pochwalić Bangkok. To właśnie one są najważniejszymi atrakcjami dla turystów odwiedzających Tajlandię. Wielki Pałac oraz Wat Po są tu najważniejszymi zabytkami, które koniecznie muszą się znaleźć w programie wycieczki po Bangkoku. Warto też wybrać się do pałacu Saranrom, który obecnie służy jako siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ten budynek przyciąga pięknymi, ogólnodostępnymi ogrodami, na terenie których każdy może miło spędzić czas w wyjątkowej scenerii. Miłośnicy historii i sztuki koniecznie powinni też odwiedzić Muzeum Narodowe – najważniejszą placówkę muzealną w mieście, dzięki której można zdobyć ogromną wiedzę na temat tajskiej kultury. Z kulturą Tajlandii można się również zapoznać w Muzeum Narodowym – placówce, która może się poszczycić ciekawymi kolekcjami przedmiotów z ceramiki, złota i kości słoniowej. Równie ciekawą placówką jest Galeria Narodowa, nastawiona głównie na promocję sztuki XX wieku i współczesnych artystów.

Spacerkiem po nabrzeżu

Rzeka Menam i jej nabrzeże to malownicze widoki oraz ciekawe obiekty. W czasie wycieczki po tajskiej stolicy z pewnością wybrać się na spacer nad jej brzegami. To właśnie nad tą rzeką znajduje się słynny hotel Oriental, który od lat 70. XIX wieku służy goszczącym w Bangkoku turystom. Zachwycić tu może i Muzeum Królewskiej Barki, i wspaniałe mosty. Liczne przystanie przyciągają z kolei tych turystów, dla których wycieczkowy rejs ma stać się okazją do podziwiania miasta z nieco innej perspektywy.

Z wizytą w dzielnicy chińskiej

Ciekawym doświadczeniem dla turystów może się okazać spacer po dzielnicy chińskiej. Zajmowana swego czasu głównie przez kupieckie kramy, może oczarować też zabytkiem starszym niż dzielnica. To Wat Chakrawat, przyciągająca przede wszystkim grotą z posągiem uśmiechającego się mnicha. W obrębie dzielnicy na uwagę zasługuje też Wat Mangkon – największa świątynia buddyjska w mieście. Koniecznie trzeba też odwiedzić Wat Traimit z ogromnym posągiem Złotego Buddy. Licząca sobie aż 4 metry wysokości, jest prawdopodobnie największą na świecie figurą Buddy z litego złota.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Miejsc, na które warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po Bangkoku, jest wiele. W gronie najciekawszych obiektów wyróżnia się Farma Węży. Produkowana jest tu surowica, dzięki której ofiary azjatyckich grzechotników lub kobry indyjskiej mają szansę na przeżycie. Przyciąga też dom Jima Thompsona – Amerykanina, który tuż po II wojnie zamieszkał w Bangkoku. Jego dom, zbudowany w tajskim stylu, przypomina o człowieku zasłużonym nie tylko dla lokalnego przemysłu, ale też o wielkim miłośniku azjatyckiej sztuki i kultury.

Pełen wyjątkowych atrakcji Bangkok to miasto, które dla każdego może się stać wyjątkowym celem wycieczki. Wizyta na jego terenie do świetny wstęp do poznawania kolejnych atrakcji, którymi Tajlandia już dawno zafascynowała polskich turystów.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
7 × 25 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation