Home Podróże Skarby Hiszpanii – Montserrat

Skarby Hiszpanii – Montserrat

Montserrat_monastery3
5255575651_7ffc6ed0e8_b
19820983161_9e01653a70_b
Montserrat
1

Ten ciekawy klasztor może się pochwalić piękną architekturą, ciekawą historią oraz korzystnym położeniem. Oddalony od Barcelony o zaledwie 40 km, jest jedną z ciekawszych atrakcji, którymi kusi turystów Hiszpania.

Wycieczki bardzo chętnie odwiedzają ten klasztor, a czas spędzony na jego terenie dla nikogo nie jest czasem straconym. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Dlaczego w czasie wycieczki w rejonie Barcelony warto tu zajrzeć? Oto najważniejsze informacje na temat najsłynniejszego klasztoru w tak pięknym kraju, jakim jest Hiszpania.

Montserrat to przede wszystkim malownicza sceneria. Nazwa tego miejsca oznacza Zebata Gore, na takie widoki tez mogą liczyć turyści odwiedzający to miejsce. By dostać się na teren klasztoru, można skorzystać z ułatwienia, które ma tu postać kolejki linowej. Polacy bardzo często porównują to miejsce do polskiej Częstochowy. To porównanie najlepiej chyba podkreśla, jak wielkim szacunkiem mieszkańcy Hiszpanii otoczyli to miejsce. Klasztor ten znany jest z cudownej figurki Matki Boskiej z Dzieciątkiem, która jest tu głównym obiektem kultu. Trafiła ona na teren Katalonii w XII wieku, w okolicznościach, które do dziś nie są jasne. Umieszczona w bazylice z XVI wieku, przyciąga dziś wielu pielgrzymów oraz turystów. To bazylika z cudowna figurka oraz muzeum, w którym można oglądać cenne dary od pielgrzymów są ważnymi atrakcjami. Nie są to jednak jedyne obiekty, na które warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po klasztornym terenie. Na uwagę zasługują przecież i pustelnie, pomiędzy którymi można spacerować dzięki specjalnie utworzonej trasie turystycznej. Wierni oraz osoby zainteresowane historia tego miejsca, ze spaceru takiego bardzo chętnie korzystają. Dodatkowym walorem jest to, ze dwa eremy zostały przystosowane do zwiedzania. Turyści i pątnicy chętnie z tej możliwości korzystają, tym bardziej, ze spacer do pustelni jest szansa na spędzenie czasu w aktywny sposób w scenerii, która może zauroczyć każdego.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
9 × 9 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation