Home Podróże Skarby Dolnego Śląska – Zamek Książ

Skarby Dolnego Śląska – Zamek Książ

Zamek Książ
Zamek Książ
Zamek Książ
1

Książ jest obecnie wyjątkowo atrakcyjną dla turystów dzielnicą Wałbrzycha, choć jeszcze nie tak dawno funkcjonował jako odrębna miejscowość. Jest to również jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Wycieczki z całego kraju (i nie tylko) chętnie tu zaglądają. Dlaczego?

Bo Książ może się pochwalić wspaniałym zamkiem, które najlepsza wizytówką są liczne tajemnice i fascynujące historie o ukrytych skarbach. Książ to również piękne położenie i wspaniałe widoki. Krajobrazy, które można podziwiać w trakcie wycieczki po tej części kraju, zaliczają się do najpiękniejszych widoków, jakimi przyciąga turystów Dolny Śląsk.

A co warto wiedzieć na temat tutejszego zamku?

Jest to jedna z najpiękniejszych budowli, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Obiekt ten posiada wspaniałą historię, która zaczyna się w XIII wieku. To właśnie w tym czasie powstała tu pierwsza budowla obronna, a inicjatorem jej budowy był słynny książę Bolko I. W XVI wieku wygląd zamku został w znacznym stopniu zmieniony, a do za sprawa nowych panów. Rządzili tu wówczas Hochbergowie, którym Książ zawdzięcza i piękne otoczenie, i wspaniałe sale. To, co najbardziej przyciąga turystów, wiąże się jednak z wojennymi historiami. Wycieczki zaglądają tu głównie ze względu na liczne historie o ukrytych skarbach. Fakt, że w czasie wojny na zamku urzędowali hitlerowcy, a w podziemiach pracowali więźniowie z różnych obozów, pobudza wyobraźnię do dziś. Historycy i miłośnicy historycznych zagadek do dziś zastanawiają się, jakie to tajemnice kryją w sobie zamkowe podziemia. Czy Książ faktycznie jest tym miejscem, w którym ukryta została Bursztynowa Komnata? Niestety, większość pytań związanych z tutejszymi podziemiami nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Czy warto odwiedzić to miejsce? Tak. Tu Dolny Śląsk pokazuje, że miano regionu popularnego i atrakcyjnego pod względem turystycznym należy mu się całkowicie. Wycieczki po zamkowym parku oraz zwiedzanie pięknych wnętrz mogą tu każdemu sprawić wiele radości. Warto zatem odwiedzić Książ – miejsce piękne i tajemnicze zarazem.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
36 ⁄ 9 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation