Home Lifestyle Roczek! Jak zorganizować przyjęcie maluchowi

Roczek! Jak zorganizować przyjęcie maluchowi

Roczek! Jak zorganizować przyjęcie maluchowi
2

Nie wiadomo jak to minęło, dopiero co maluch pojawił się na świecie, a tu już roczek! Ten pierwszy poważny jubileusz w życiu maluszka, który przyprawia nieraz rodziców o ból głowy. Bo rodzice chcą zawsze jak najlepiej, jak najwięcej i jak najhuczniej, aby uczcić tą doniosłą wieść, że ich dziecko skończyło swój pierwszy roczek.

Należy jednak przystopować z rozmachem i przemyśleć poważnie sprawę. Łatwo przyjemną niespodziankę, jaką ma być przyjęcie urodzinowe, zamienić w męczące i stresujące, dla dziecka wydarzenie.

Przygotowania należy zacząć odpowiednio wcześniej, np. tydzień przed planowanym przyjęciem, aby wykluczyć stres i chaotyczny wir przygotowań. Pierwszym etapem planowania pierwszych urodzin, powinna być lista gości, ponieważ wiedząc ile będzie osób łatwiej zaplanować, ile sałatki zrobić, czy jak duży tort zamówić. Lista powinna ograniczać się do minimalnej liczby najbliższych dziecku osób. Ważne jest aby pamiętać, że nie należy zapraszać znajomych czy dalszej rodziny, której dziecko nie miało okazji bliżej poznać, gdyż może to być bardzo stresogenne dla dzidziusia.

Następnym krokiem jest proste menu, jakie ma być przygotowane. Może to być dwudaniowy obiad, zakończony tortem jako deserem. Dobrym pomysłem będzie też tzw. szwedzki stół. Co się tam znajdzie zależy już od pomysłowości rodziców, byle tylko nie przesadzać z ilością. Co przeszkadza w dużej różnorodności dań? W tym wypadku długość przyjęcia, goście mogą nie spróbować wszystkiego podczas dwóch lub trzech godzin wizyty. Tyle będzie w stanie wytrzymać maluch w dobrym humorze, w stanie zwiększonego napięcia emocjonalnego. Rodzice bowiem muszą zdawać sobie sprawę, że ich pociecha będzie mocno podekscytowana nie tylko gośćmi i gwarem, ale i ewentualnymi dekoracjami (np. balony, wstążki, transparenty), które odmienią znane wnętrza, oraz oczywiście prezentami. No i wszyscy będą śpiewać sto lat, i te świeczki… (inne tortowe fajerwerki należy przemyśleć, malec może się przestraszyć nie na żarty).

Tak samo jak długość przyjęcia ważna będzie jego godzina. Należy respektować plan dnia dziecka, tzn. nie należy zapraszać gości na godzinę kiedy wypada czas drzemki czy obiadu, lub przedłużać posiedzenia, gdy zbliża się czas kąpieli. Najbliżsi na pewno to zrozumieją, warto jednak z grzeczności i szacunku uprzedzić ich podczas zaprosin o czasowych ramach wizyty. Przyjęcie urodzinowe powinno skończyć się na tyle wcześnie, aby maluch miał czas ochłonąć i wyciszyć się przed snem, a nie będzie to łatwe po tak wielu emocjach. Należy bowiem, w ten szczególny dzień, dać małemu jubilatowi, bądź jubilatce, jasno do zrozumienia, że jest to dzień szczególny dla nich. Najlepszym tego wyrazem, oprócz nowych zabawek, będzie pokosztowanie przez malca słodyczy, w ilości rozsądnej, lecz nie małej. Zdjęcia, które można robić podczas tego wydarzenia będą niesamowitą pamiątką, nie tylko dla rodziców i dziadków, ale i dla przyszłych pokoleń. Pierwszy roczek to niesłychanie doniosłe i wzruszające wydarzenie!

Komentarz(2)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
22 − 3 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation