Home Podróże

Podróże

Górskie wyprawy w upalne dni – jak się przygotować?

W górach panują inne warunki atmosferyczne niż w dolinie, a pogoda potrafi zmieniać się szybko i gwałtownie. Ciepła, słoneczne pogoda sprzyja wyprawom po szlakach, jednak niedostosowany do kondycji wysiłek może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. W celu odpowiedniego przygotowania do górskiej wędrówki, należy poprawić nie tylko swoją wytrzymałość, lecz także skompletować odpowiednią odzież i zadbać o niezbędny ekwipunek.

Kampery i przyczepy – kto jest kim w świecie caravaningu?

Większość miłośników samochodów wie, że Mini należy do BMW, a Dacia znajduje się w portfolio Renault. Jest jednak taki segment motoryzacji, który w Polsce pozostaje mało rozpoznany. To potężny na świecie, ale rosnący także w naszym kraju rynek pojazdów turystycznych – kamperów oraz przyczep campingowych. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie „who is who” w świecie […]

Niezapomniane Dolomity

Miłośnicy jazdy na nartach mogą szusować nie tylko po polskich stokach. Do najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić, należą na pewno Włochy, a szczególnie Południowe Alpy Wapienne.

Norwegia – perła Skandynawii

Premiera Mazdy Cosmo Sport z silnikiem rotorowym, która miała miejsce 50 lat temu, była przełomowym momentem w historii motoryzacji. Elegancki, dwumiejscowy model marki dał początek tradycji innowacji, która kultywowana jest do dziś. Dzięki niej powstają samochody, zapewniające radość z jazdy oraz sukcesy sportowe, odnoszone dzięki unikalnym rozwiązaniom technicznym.

Z wizytą na Alasce

Jest wyjątkowym miejscem na Ziemi, a wyjątkowa sceneria i bogactwo przyrody są najlepszymi zachętami do odbycia podróży na jej teren. Alaska to jeden z najwspanialszych zakątków, jakim mogą oczarować nas Stany Zjednoczone.

Kenia i jej przyroda: Park Narodowy Amboseli

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Kenia? Dla wielu osób to piękne wybrzeża Oceanu Indyjskiego, dla innych – masajskie wioski. Pamiętajmy jednak, że największym walorem tego afrykańskiego państwa jest dzika przyroda. Wielu miłośników zwierząt wie doskonale, że tutejsze parki narodowe same w sobie stanowić mogą atrakcyjny cel wycieczki.

Antalya i jej atrakcje

Antalya, ze względu na walory wypoczynkowe oraz wspaniałe zabytki, stała się najchętniej odwiedzanym miejscem na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest to jeden z najprężniej rozwijających się kurortów, jakim może oczarować współczesna Turcja. Jak można spędzić wczasy na jej terenie? Jakimi atrakcjami to miasto może oczarować turystów?

Wawelskie wzgórze kusi atrakcjami

Kraków to przede wszystkim Wawel i Królewski Zamek. Na wawelskim wzgórzu spotykają się wycieczki z całego świata, a tłumy zwiedzających najlepiej świadczą o popularności tego miejsca. Nic w tym dziwnego. W XI wieku to wzgórze było najważniejszym miejscem na terenie obecnego Krakowa.
freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation