Home Podróże Niezwykłe fortece w rejonie Hawany

Niezwykłe fortece w rejonie Hawany

fortress-935192_1280
cuba-745095_1280
oldtimer-660266_1280
morro-castle-793597_1280
havana-222462_1280
Niezwykłe fortece w rejonie Hawany
1

Ta niezwykła wyspa ma swój niepowtarzalny charakter, a wycieczki po jej terenie każdemu mogą sprawić wiele radości. Kuba to wyjątkowy skrawek świata, który z pewnością zasłużył na uwagę. Najciekawsze atrakcje turystyczne skupiły się na terenie Hawany oraz w jej okolicy.

Tu czekają nie tylko ciekawe budynki utrzymane w kolonialnym stylu, ale i niezwykle fortece. Które z nich wzbudzają największe zainteresowanie turystów? Do których fortec warto się wybrać w czasie wycieczki po Kubie?

Jedna z najciekawszych fortec znajdujących się w pobliżu wyspiarskiej stolicy jest El Morro. To bardzo ciekawy zamek z XVI stulecia, który został udostępniony turystom do zwiedzania. Jego potężne mury oraz architektura nawiązująca do fortyfikacji hiszpańskich sprawiają, że obiekt ten z pewnością wart jest bliższego poznania. Sam zamek kojarzony jest z prezentowanymi tu armatami oraz z piękną panoramą, którą można podziwiać z jego murów. To bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych, dzięki której Kuba stała się tak chętnie odwiedzana przez turystów.

El Morro nie jest jednak jedynym zabytkiem obronnej architektury w pobliżu Hawany. Drugim obiektem, który koniecznie trzeba zwiedzić w czasie pobytu w tej części wyspy jest pobliski zamek z XVIII wieku. To Castillo de San Carlos de la Cabana, który zachwyca przede wszystkim swym majestatem oraz imponującymi rozmiarami. Ta niezwykła twierdza uznawana jest za największą budowle obronną, którą Hiszpanie wznieśli na podbijanych przez siebie terenach. Zamek ten jest zatem nie tylko ciekawym zabytkiem obronnej architektury, ale i symbolem hiszpańskiego panowania w Nowym Świecie. Dziś można go zaliczyć do najważniejszych zabytków na Kubie.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
28 + 29 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation