Home Podróże Niezapomniane Dolomity

Niezapomniane Dolomity

dolomity-4
dolomity-3
dolomity-1
Niezapomniane Dolomity
1

Miłośnicy jazdy na nartach mogą szusować nie tylko po polskich stokach. Do najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić, należą na pewno Włochy, a szczególnie Południowe Alpy Wapienne.

Dlaczego?

W północno-wschodnim rejonie Włoch znajduje się pasmo górskie o nazwie Dolomity. O randze tego urokliwego pasma niech świadczy fakt, że w 2009 roku Dolomity zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W Dolomitach można w ciekawy sposób spędzać czas. Wynika to z ukształtowania terenu. Wiele atrakcji czeka nie tylko na narciarzy, ale także na osoby, które upodobały sobie skalną wspinaczkę. W tym masywie górskim znajduje się dużo ośrodków sprzyjających uprawianiu sportów zimowych.

Cortina d’Ampezzo

Położona w prowincji Belluno miejscowość uzyskała miano „Królowej Dolomitów”. Z uwagi na swoje usytuowanie – w centrum Dolomitów – jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i ekskluzywnych ośrodków sportowych. Za jego charakterystyczną, sprzyjającą narciarzom, cechę zdecydowanie można uznać niemalże nieustające ośnieżenie. Jest ono co prawda w 95℅ sztuczne, jednak uroku tej niepowtarzalnej scenerii dodaje ciągłe nasłonecznienie.

Ośrodek dysponuje setkami wyciągów narciarskich i tras. Upodobali go sobie turyści przyjeżdżający niemalże z całego świata.

Val Gardena

Val Gardena jest cieszącym się ogromnym powodzeniem kurortem narciarskim. Wspomniana dolina znajduje się w Dolomitach w północnej części Włoch i cieszy się opinią jednego z najsłynniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Każdy miłośnik jazdy na nartach, niezależnie od umiejętności, znajdzie dla siebie odpowiedni stok. Zachwycające, górskie krajobrazy są przez większą część roku skąpane w słońcu. Ośrodek posiada bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę narciarską.

Alta Badia

Pięciogwiazdkowy ośrodek narciarski posiada około 130 kilometrów tras narciarskich, przygotowanych z myślą o osobach, które w różnym stopniu opanowały jazdę na nartach. Na łagodnych, widokowych trasach mogą wypoczywać rodzice z dziećmi, natomiast na trudnych trasach powinni jeździć wyłącznie narciarze, którzy do perfekcji opanowali tę sztukę. Liczba tras jest imponująca, więc każdego dnia można wybrać inną i zwiedzać urocze Dolomity.

Dolomity to jedno z najpiękniejszych pasm górskich. Zachwycają nie tylko rewelacyjnymi krajobrazami, ale także liczbą kurortów narciarskich, które są doskonale przygotowane do uprawiania sportów zimowych. Takie wspaniałe przeżycie rodzi tylko jedno pragnienie – bywania w Dolomitach zawsze, ilekroć będzie to możliwe.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 × 25 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation