Home Sport Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Najlepsze ćwiczenia na brzuch
1

Piękne ciało to dziś standard, do jakiego wszyscy dążymy. Zbędna tkanka tłuszczowa nie tylko pogarsza nasz wygląd, ale również nie sprzyja wysokiej samoocenie ani zdrowiu. Płaski brzuch natomiast to powód do dumy i dowód na to, że potrafimy o siebie zadbać.

W jego uzyskaniu z powodzeniem może nam pomoc fitness, odpowiednio dobrane ćwiczenia nie tylko spala tkankę tłuszczową, ale również wyrzeźbią mięśnie.

Jak poprawnie ćwiczyć brzuch?

1. Przede wszystkim, żeby trening był efektywny, musimy równomiernie ćwiczyć wszystkie mięśnie brzucha, zarówno górne, dolne, jak i skośne. Jeśli zbyt skupimy się na jednej partii, możemy uzyskać nieproporcjonalność. Trening powinien przebiegać w następujących etapach:

  • Mięsień prosty brzucha w części dolnej
  • Mięśnie skośne
  • Mięsień prosty brzucha w części górnej

2. Po wykonanym treningu mięśni brzucha należy poświecić chwilę na trening mięśni pleców, żeby uniknąć ich bólu.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Wbrew przekonaniu brzuszki wcale nie są idealnym ćwiczeniem na mięśnie brzucha, angażują one raczej plecy, a nasz brzuch tylko zgina się, nie przejmując na siebie wystarczającego wysiłku. Żeby nasze ćwiczenia były naprawdę efektywne, musimy zaangażować do pracy przede wszystkim brzuch. Można to zrobić na kilka sposobów.

Aerobiczna szóstka Weidera

A6W to bardzo popularny zestaw ćwiczeń na brzuch, który mobilizuje wszystkie mięśnie brzucha, wyszczupla je, a także pozwala nam je wzmocnić i zarysować. Cały trening trwa 42 dni, począwszy od pierwszego dnia, intensywność i czas treningu zostają wydłużone na tyle, ze w ostatnim tygodniu ćwiczymy już około godziny dziennie. Aerobiczna szóstka Weidera daje bardzo dobre efekty, ale wymaga systematyczności oraz dokładności. Trening jest dość obciążający, szczególnie dla mięśni pleców, dlatego tez osoby z delikatnym kręgosłupem powinny wybrać mniej intensywny zestaw.

Nożyce i unoszenie nóg

Połóż się na podłodze i wyprostuj nogi. Staraj się je powoli unosić lub wykonywać nożyce w powietrzu. Naprzemiennie unoś prawą i lewą nogę, a kiedy znajdą się one w powietrzu, wstrzymaj ruch na kilka sekund i napnij mięśnie brzucha. Powtarzaj kilkanaście razy.

Poprzeczne skłony

Przyjmij pozycje wyjściową tak, jak w poprzednim ćwiczeniu, spleć dłonie na szyi i jednocześnie unosząc górną część pleców w kierunku nóg zgiętych pod kątem 90 stopni, staraj się dotknąć lewym łokciem prawego kolana. Napnij mięśnie na 3 do 5 sekund i zmień nogę. Wykonaj kilkanaście powtórzeń.

Ćwicząc 3 do 5 razy w tygodniu, już po miesiącu zauważysz pierwsze pozytywne efekty, brzuch Będzie bardziej jędrny, a mięśnie zarysowane.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
17 × 24 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation