Home Kuchnia Meble kuchenne do małej kuchni

Meble kuchenne do małej kuchni

Meble kuchenne do małej kuchni
0

Mieszkańcy bloków wznoszonych według starej technologii często borykają się z nieustawnymi, małymi kuchniami. Czy właściciele ciasnych kuchni muszą zrezygnować z estetyki i nowoczesnych rozwiązań? Niekoniecznie! Wbrew obawom, nawet małe pomieszczenie może zachwycać designem i funkcjonalnością! Sprawdź, jakie meble kuchenne pomogą Ci zaaranżować elegancką i praktyczną kuchnię niezależnie od metrażu.

Czego unikać?

Mimo tego, że meble z litego drewna kuszą swoim ciepłem i pięknym wykończeniem, w malutkich kuchniach lepiej ich unikać. Dekoracyjna, ciężka, drewniana zabudowa szczelnie pokrywająca ścianę od podłogi aż po sufit będzie przytłaczała swoją masywnością. Ponadto, dużo bardziej niż frezowane lub dekorowane fronty sprawdzą się dużo prostsze rozwiązania.

Jakie meble kuchenne sprawdzą się w niewielkim pomieszczeniu?

Stylem, który wydaje się być stworzonym dla małych pomieszczeń, jest minimalizm! Meble kuchenne wykonane z białej płyty meblowej pokrytej laminatem o wysokim połysku sprawdzą się w Twojej kuchni doskonale. Gładka, pozbawiona akcentów  dekoracyjnych tafla odbijająca światło będzie dodawać pomieszczeniu głębi. Co ważne, wysokiej jakości zabudowa z płyt MDF pokrytych laminatem nie tylko pięknie się prezentuje, ale również odporna jest na wilgoć, zarysowania i wysokie temperatury, co w kuchennym środowisku jest wyjątkowo cenne. Nie musisz martwić się, że biała powierzchnia szybko straci swój nieskazitelny wygląd. Ochronna warstwa zabezpiecza płytę przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać meble w nienagannej czystości. Co ważne, zrezygnuj z zabudowy górnej na rzecz niskich szafek, półek i haczyków. Monochromatyczną, jednolitą zabudowę warto przełamać przeszkleniami, które dodadzą kompozycji lekkości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
10 × 20 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation