Home Lifestyle Marzysz o pracy w Norwegii? Zacznij od nauki norweskiego

Marzysz o pracy w Norwegii? Zacznij od nauki norweskiego

Marzysz o pracy w Norwegii? Zacznij od nauki norweskiego
1

Poznawanie nowych języków obcych to dzisiaj życiowa konieczność. Bywa, że nauka języka to niezbędny warunek, by utrzymać wypracowaną przez lata pozycję zawodową czy też otrzymać wymarzoną pracę.

Niestety, coraz częściej okazuje się, że znajomość języka angielskiego to już za mało, by z optymizmem patrzeć w przyszłość…

Jednym z języków, z którym coraz częściej mierzą się Polacy, jest język norweski. Moda na naukę norweskiego zapanowała w Polsce kilka lat temu, odkąd coraz więcej naszych rodaków zaczęło wybierać Norwegię jako docelowy kraj wyjazdów „za chlebem”. Do Skandynawii przyciągają Polaków wysokie zarobki i słynny norweski socjal, a co za tym idzie – nadzieja na znaczne podniesienie statusu materialnego.

Zainteresowanie mową potomków Wikingów rośnie zatem w Polsce lawinowo. Większość osób planujących emigrację do Norwegii stara się opanować podstawy języka jeszcze przed wyjazdem. Tym bardziej, że tamtejsi pracodawcy preferują pracowników dwujęzycznych – znających język angielski i norweski. Kursy norweskiego prowadzi więc coraz więcej szkół językowych, a lektorzy tego języka nie narzekają na brak pracy. Również wydawcy podręczników nie próżnują, lecz co rusz wprowadzają na rynek nowe materiały. Kursanci i samoucy mogą przebierać w podręcznikach, nagraniach, fiszkach czy rozmówkach do nauki języka norweskiego.

Z pomocą uczącym się przychodzi również internet. Na portalach aukcyjnych można zakupić zarówno pojedyncze podręczniki jak i od razu całe komplety, pozwalające na szybką i kompleksową naukę. Warto też skorzystać z oferty specjalnych blogów i portali prowadzonych przez miłośników Skandynawii, które oferują rzetelne informacje na temat życia w Norwegii oraz niedrogie kursy języka norweskiego online. Strony te najczęściej są zakładane przez Polaków, mieszkających w tym kraju od dłuższego czasu, a więc dobrze już znających miejscowe realia. Ich doświadczenie i cenne rady to swoisty niezbędnik dla rodaków właśnie planujących swoją życiową przygodę z Norwegią.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
54 ⁄ 27 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation