Home Motoryzacja Kiedy pierwszy przegląd klimatyzacji?

Kiedy pierwszy przegląd klimatyzacji?

Kiedy pierwszy przegląd klimatyzacji?
0

W zimowy poranek, wsiadając do samochodu, myślimy tyko o jak najszybszym uruchomieniu ogrzewania. To całkowicie normalne, że podczas chłodów trudno nam pamiętać o systemie który ma nam go dostarczać. Klimatyzacje samochodową, bo to o niej mowa, uruchamiamy najczęściej dopiero na lato. Nie jest to jednak idealna pora na wizytę w serwisie, a przeglądu klimatyzacji powinniśmy wykonywać dużo wcześniej. Kiedy wiec najlepiej sprawdzić auto klimę? 

Dlaczego regularny serwis klimatyzacji jest ważny?

Utrzymanie czystości w aucie to dla wielu kierowców nie lada sztuka. O ile jednak pociągniecie po desce rozdzielczej szmatką czy odkurzenie dywaników nie jest wymagającym zadaniem, o tyle niemożliwe jest w ten sposób zapewnienie czystości w układzie klimatyzacji.

Regularny serwis klimatyzacji pozwoli kontrolować stan układu. Poprzez odgrzybianie za pomocą ozonu czy ultradźwięków wyeliminujemy niebezpieczne wirusy i grzyby. Uzupełniając braki czynnika chłodzącego zapewnimy sobie zawsze maksymalna skuteczność chłodzenia.

Zaplanowany przegląd pozwoli także sprawdzić stan poszczególnych elementów całego układu, co może oszczędzić nam potencjalnych kosztownych napraw.

Kiedy najlepiej udać się na serwis klimatyzacji?

Wiosna to idealny czas żeby odwiedzić serwis klimatyzacji Poznań czy Warszawa nie stanowią tutaj większej różnicy. Dlaczego?

Elementem odpowiedzialnym za to, żeby w klimatyzacji nie gromadził się brud jest filtr kabinowy. Chroni on powierzchnie parownika, która często jest miejscem na którym powstają kolonie bakterii i grzybów. To właśnie filtr kabinowy należy regularnie serwisować  najlepiej dwa razy w roku – na wiosnę i zimą. Wiąże się to z tym, że podczas letnich i jesiennych miesięcy do klimatyzacji trafia duża ilość zanieczyszczeń, z kolei podczas zimy jak już wspomnieliśmy, mało kto korzysta z układu chłodzącego auto. Oczywiście serwis klimatyzacji dwa razy w roku to dla wielu użytkowników zbyt dużo, dlatego zaleca się wymianę filtra co najmniej raz na 12 miesięcy.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić serwis klimatyzacji wiosną?

Higiena układu to jedno, ale serwis klimatyzacji warto odwiedzić wiosną również z czysto ekonomicznych względów. W tym okresie roku warsztaty oferujące przegląd auto klimy nie mają dużego obłożenia. Sprawia to, że nie będziemy zmuszeni czekać w długich kolejkach z żarem lejącym się na głowę i niesprawnym chłodzeniem. Wiosenne miesiące to również czas kiedy niejednokrotnie może udać nam się uzyskać zniżki na pełen przegląd klimatyzacji, który powinien być wykonywany co najmniej raz na dwa lata.


Artykuł sponsorowany:  Proserwis – Serwis Klimatyzacji Poznań. Oferujemy atrakcyjne ceny na podstawowe usługi związane z auto klimą jak przegląd klimatyzacji, odgrzybianie czy nabijanie czynnikiem chłodzącym. Zapraszamy do Puszczykowa obok Poznania! Szczegóły na http://proserwis.info/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 − 8 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation