Home Podróże Kenia i jej przyroda: Park Narodowy Amboseli

Kenia i jej przyroda: Park Narodowy Amboseli

elephant-650627_1280
africa-704049_1280
vulture-818025_1280
kilimanjaro-720845_1280
giraffe-661983_1280
Kenia i jej przyroda: Park Narodowy Amboseli
1

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Kenia? Dla wielu osób to piękne wybrzeża Oceanu Indyjskiego, dla innych – masajskie wioski. Pamiętajmy jednak, że największym walorem tego afrykańskiego państwa jest dzika przyroda. Wielu miłośników zwierząt wie doskonale, że tutejsze parki narodowe same w sobie stanowić mogą atrakcyjny cel wycieczki. W gronie tych, które w ostatnich latach są szczególnie promowane przez biura podróży, znalazł się Park Narodowy Amboseli. Na czym polega jego wyjątkowość?

Park Narodowy Amboseli to jeden z najpiękniejszych zakątków we wschodniej części Afryki. To jednocześnie jeden z najstarszych parków narodowych w Afryce oraz miejsce, które znane i cenione jest ze względu na wspaniałe widoki na Kilimandżaro. Największą atrakcją są tu jednak słonie. Żyje tu około 1300 przedstawicieli tego gatunku, a ich stado uznawane jest za jedno z największych w Afryce. Wśród mieszkańców parku nie brak i lwów, które tak chętnie polują tu na bawoły, gazele oraz żyrafy. Ponieważ na terenie tego parku nie brak i bagien, i czystej wody, w czasie wycieczki po jego terenie spotkać się można również z hipopotamami. Park Narodowy Amboseli może się też okazać miejscem atrakcyjnym dla miłośników ptactwa. Czekają tu przede wszystkim sępy, które na terenie tej przyrodniczej ostoi są godnie reprezentowane przez sześć ważnych gatunków. Warto im się przyjrzeć, gdyż i te ptaki, mimo złej opinii, mogą się okazać wyjątkowo wdzięcznym i ciekawym obiektem obserwacji.

Jak dotrzeć na teren tego parku? Jak potwierdzają miejscowe biura podróży oraz bardziej doświadczeni w podróżowaniu po Afryce turyści, najłatwiej jest się tu dostać z Nairobi. Choć trzeba pokonać około 240 km, droga ta nie jest zbyt męcząca. Ci, którzy chcą spędzić wczasy w miejscu leżącym możliwie jak najbliżej parku i jego niezwykłych atrakcji, poleca się zazwyczaj takie ośrodki, jak Tortilis Camp i Kimana Zebra Lodge. Mniejszym obozowiskiem jest Porini, będące również godnym polecenia punktem wypadowym na teren parku.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 × 29 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation