Home Podróże Johannesburg i jego atrakcje

Johannesburg i jego atrakcje

Johannesburg
Johannesburg
1

Jest najważniejszym miastem na terenie RPA, a wycieczki po jego terenie pozwalają odkryć bogactwo i różnorodność tego afrykańskiego kraju. Johannesburg to atrakcyjne miejsce dla turystów, a jego atrakcje mogą zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę w czasie wycieczki po tym mieście?

Miejskie krajobrazy

Johannesburg to niezwykle ważne miasto oraz ośrodek przemysłowy, który może się pochwalić dość zróżnicowanym krajobrazem. Na co mogą liczyć turyści zaglądający na teren tej afrykańskiej metropolii? Z jednej strony czekają to nowoczesne budynki, będące siedzibami dynamicznie rozwijających się firm. Z drugiej strony czekają drobni handlarze, których kramy są ważnym elementem w miejskiej scenerii. Obok gmachów, będących symbolami postępu i nowoczesności, czekają uliczni handlarze oraz ci, którzy zajmują się szeroko rozumianą działalnością uzdrowicielska. To nowoczesność i tradycja łączą się ze sobą, dzięki czemu to miasto jest tak zróżnicowane i pełne kontrastów. Spacer jego ulicami pozwala dostrzec, jak wiele podziałów utrzymuje się na terenie RPA oraz jak zróżnicowane są warunki życia w tym kraju.

Odkrywanie historii miasta

Miłośnicy historii z pewnością docenią te placówki muzealne, które w ciekawy sposób opowiadają o losach miasta oraz jego okolicy. Ważnym obiektem jest tu Museum Africa, w którym można zapoznać się z informacjami na temat rozwoju miasta. Wielkim zainteresowaniem cieszy się również Muzeum Transportu, którego głównym tematem jest kolej i jej rozwój. Czekaja tu m. in. zabytkowe parowozy oraz wozy, które zaprzęgano w woły. Dodatkowa atrakcja dla każdego miłośnika jest wystawa dawnych samochodów, które mają wyjątkowy urok.

Johannesburg dla miłośników sztuki

Wiele atrakcji czeka w tym mieście na miłośników sztuki, a tutejsze galerie przyciągają ciekawymi wystawami. Gdzie warto się wybrać? Do najważniejszych placówek kulturalnych na terenie miasta zalicza się Johannesburg Art Gallery, znana z ciekawej kolekcji obrazów oraz afrykańskiej rzeźby. Dla tych, którzy interesują się sztuka plemienna, miejscem znacznie ciekawszym będzie jednak Gertrude Postel Gallery.

Skarby afrykańskiej przyrody

Dla wielu turystów RPA to przede wszystkim kraj niezwykle atrakcyjny pod względem przyrodniczym. W rejonie tak ważnego ośrodka przemysłowego, jakim jest Johannesburg, nie brak zatem i miejsc, które przyciągają swym naturalnym bogactwem. Z wielkiego miasta można zatem urządzać wspaniale wycieczki na teren pobliskich rezerwatów przyrody, mogących się pochwalić ciekawa roślinnością oraz licznymi gatunkami ptaków. Kuszą też parki miejskie oraz ogród botaniczny nad zaporą Emmarentia. To miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla tych, którzy chcą zobaczyć hodowle drzewek bonsai lub tez spędzić czas na spacerze po ogrodzie różanym. Johannesburg może się również pochwalić własnym ogrodem zoologicznym, na terenie którego zgromadzono około 3 tysięcy zwierząt. To niezwykle kuszący cel wycieczki dla miłośników gadów i ptaków, choć słonie, żyrafy oraz duże koty stanowią tu równie cenną atrakcje.

Pełen kontrastów Johannesburg to miasto atrakcyjne dla tych, którzy w czasie wycieczki po RPA chcą odkrywać różnorodność tego kraju. Nowoczesne budowle, okoliczne kopalnie oraz miejsca, w których można poznawać burzliwe dzieje tej części Afryki to walory, dzięki którym na terenie miasta oraz w jego najbliższej okolicy turystyka odgrywa coraz ważniejszą rolę. W czasie egzotycznych podroży po Afryce z pewnością warto zajrzeć na jego teren i przekonać się o jego atrakcyjności na własne oczy.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 − 15 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation