Home Lifestyle Jak radzić sobie ze stresem w pracy – co nieco o grywalizacji

Jak radzić sobie ze stresem w pracy – co nieco o grywalizacji

Jak radzić sobie ze stresem w pracy – co nieco o grywalizacji
1

Stres w miejscu pracy to nieprzyjemna sprawa, szczególnie, kiedy mamy zawał roboty, a szef chciał wszystko na wczoraj. Są jednak sposoby, aby skutecznie walczyć ze stresem w pracy, do czego namawia coraz więcej psychologów.

Należy mieć to na uwadze, gdyż długotrwały stres może doprowadzić do obniżki produktywności pracownika, a nawet w najgorszych przypadkach do choroby.

Dobry stres nie jest zły

Poziom stresu liczy się skalą NSI, co oznacza National Stress Indicator. Na Polskę przypada 2, 22, co nie jest najlepszym wynikiem. Trzeba wiedzieć, że chwilowy stres nie jest zły, a nawet potrafi zmotywować do działania, jak na przykład pośpiech na autobus lub pociąg. Również w przypadku, gdy ktoś czegoś od nas wymaga lub popełnimy błąd. Nasz organizm stara się wtedy jak najlepiej zmotywować do działania. Po chwilach silnego stresu przychodzi natomiast moment odprężenia.

Dodajmy co nieco rywalizacji do naszego życia

Niestety, w dzisiejszym świecie jesteśmy zmuszeni działać non stop w ciągłym stresie. Powoduje to rozwój chorób takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroby serca, bezsenność, podwyższony poziom cholesterolu. Aby walczyć ze stresem w pracy stosuje się różne środki, a wśród nich jest między innymi grywalizacja, czyli wykorzystanie rozwiązań znanych z gier fabularnych i komputerowych w celu zmiany zachowań ludzkich w codziennym życiu. Polega to mniej więcej na tym, że wprowadzamy do naszego życia elementy rywalizacji i zabawy, które dają nam na przykład gry przeznaczone na smartfona. W ten sposób możemy się odstresować i zapomnieć na chwilę o bożym świecie. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć chwilkę, dosłownie od 5 do 10 minut na krótką grę.

A może aplikacje

Jeszcze innym sposobem jest korzystanie z ciekawych aplikacji. Wśród nich może być aplikacja o nazwie MyCalmBeat, która mierzy pracę serca, kiedy przyłożymy telefon do ucha. Aplikacja podpowie nam, jaki powinniśmy mieć oddech, aby zmniejszyć poziom stresu. Takich oprogramowań na smartfony nie brakuje, jedynym mankamentem jest czasami ich wysoko cena, lecz zdrowie w tym przypadku jest najważniejsze.

tags:

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
7 + 6 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation