Home Sport Jak mądrze ćwiczyć?

Jak mądrze ćwiczyć?

Jak mądrze ćwiczyć?
1

Młody i zdrowy wygląd jest tym, czego pragnie chyba każdy człowiek. Wielu z nas podejmuje różnego rodzaju ćwiczenia, aby osiągnąć cel. Nie zawsze jednak pochodzimy do sprawy poprawnie – niewłaściwie dobrane ćwiczenia oraz zła dieta mogą przynieść efekty dużo gorsze od oczekiwanych. Jak zatem nadać swojemu ciału odpowiednich kształtów bez wychodzenia z domu i zakupu profesjonalnego sprzętu?

1. Brzuch

Najczęściej zalecanymi ćwiczeniami brzucha są popularne brzuszki w wielu odmianach. Energiczne, szybkie, ale jednocześnie niskie podnoszenie korpusu ciała dobrze działa na górną partię mięśni. Podobne efekty daje podnoszenie górnej części ciała z podłoża na kilka centymetrów i opuszczanie go z powrotem po około sześciu sekundach – nasz brzuch napina górne mięśnie, kiedy trzymamy klatkę piersiową w górze. Oprócz nich powinniśmy również robić „pełne brzuszki”, polegające na podciąganiu klatki piersiowej niemal do kolan. Bardzo dobrym ćwiczeniem dla dolnej partii mięśni brzucha daje leżenie na plecach z ugiętymi nogami i podciąganie kolan do klatki piersiowej, bez zmiany kąta między łydką a udem. Dolną partię mięśni brzucha możemy ćwiczyć również poprzez popularną „świecę” – leżymy na plecach z nogami wyprostowanymi do góry, a następnie przy pomocy tylko mięśni brzucha unosimy dolną część kręgosłupa w górę, wytrzymując w tej pozycji przez około trzy sekundy. Ćwiczenia wykonujemy codziennie, ilość powtórzeń regulujemy według własnego organizmu – najlepiej rozpocząć od dziesięciu powtórzeń, a później systematycznie zwiększać ich ilość.

2. Klatka piersiowa

Jeśli chodzi o ćwiczenia mające wzmocnić naszą klatkę piersiową, w domu jedynym rozwiązaniem są pompki. Ćwiczenie to, przez jednych uwielbiane, przez innych znienawidzone, ma bardzo wiele niewątpliwych zalet. Oprócz klatki piersiowej wzmacnia również nasze ręce oraz kondycję. Z racji, że mięśnie klatki piersiowej potrzebują zwykle więcej czasu na regenerację niż mięśnie brzucha, najlepiej jest wykonywać pompki co drugi dzień. Ich ilość początkową również ustalamy wedle własnych możliwości – dla osób początkujących dobrą granicą będzie na start 10 pompek co drugi dzień, regularnie zwiększane.

3. Pośladki

Ta kwestia zainteresuje szczególnie kobiety. Od dawna jednak wiadomo, że najskuteczniejszym sposobem na ładne pośladki są przysiady. Mnóstwo przysiadów! Nie działa? Spokojnie, nie u każdego zadziała od razu. Podstawą jest regularność. Od jakiego limitu zacząć? Możliwie największego. Przysiady można wykonywać bez ograniczeń, oczywiście na tyle, na ile pozwoli nam nasza kondycja. Zadbaj o swoje jędrne pośladki, zacznij już dziś!

4. Zalecenia ogólne

Wszystkie te ćwiczenia nie dadzą nam jednak spodziewanych efektów, jeśli będziemy prowadzić niezdrowy tryb życia. Racjonalna dieta, bogata w owoce i warzywa, powinna stać się podstawą wszelkich prób poprawy swojej sylwetki. Dodatkowo pomachaj na pożegnanie windom – wchodzenie po schodach jest dla twoich nóg i pośladków niczym zbawienny masaż! Odpuść sobie przejazd tramwajem, kiedy cel jest zaledwie trzy przystanki dalej – kilkunastominutowy marsz świetnie wpłynie nie tylko na twoją kondycję, ale także poprawi samopoczucie. Warto również wyciągnąć z piwnicy stary, zakurzony rower. Weekendowe przejażdżki mogą okazać się idealnym uzupełnieniem codziennych ćwiczeń. Przede wszystkim – nie poddawaj się, a efekty przyjdą same. Powodzenia!

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
18 ⁄ 9 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation