Angielski to najpopularniejszy język na świecie. Pełni obecnie funkcję, którą kiedyś chciano przypisać do języka esperanto, czyli uniwersalność, pozwalającą na globalną komunikację. Istnieje wiele krajów, gdzie jako ojczystego czy urzędowego języka używa się właśnie angielskiego. Co w przypadku innych narodowości? Czy jako turyści będziemy w stanie bez problemu porozumieć się w każdym zakątku globu?
Kraje, w których mówi się po angielsku
Badania wykazują, że w języku angielskim potrafi się komunikować około 20% obywateli całego świata. Dla znacznej części język ten nie jest ani ojczysty, ani urzędowy. Na liście krajów, gdzie mowa anglojęzyczna to język urzędowy znajdują się takie państwa jak oczywista Wielka Brytania oraz USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Irlandia Północna, Filipiny i Jamajka.
W Europie jest wiele państw, których obywatele świetnie porozumiewają się w tym języku, bez problemu powinniśmy więc znaleźć kogoś kto pomoże, gdy zagadamy do niego po angielsku. Swobodnie więc powinniśmy się komunikować w Norwegii, Szwecji, Holandii, Danii i na Malcie. Na pozostałych kontynentach także nie brakuje miejsc, w których porozumiemy się z pomocą angielskiego. Indie, Nigeria, Namibia czy Fidżi, to tylko kilka z państw, gdzie angielski jest językiem oficjalnym.
Skąd popularność języka angielskiego?
Na popularność współczesnego języka międzynarodowego wpłynęło wiele aspektów, najważniejszym jest ten historyczny, sięga on już czasów odkryć geograficznych. W związku z tym przysłużyły się do tego czynniki naukowe, ekonomiczne i kulturowe. W ostatnich latach dużą rolę odegrał także globalny nośnik informacji, czyli internet.
Korzyści z posługiwania się językiem angielskim
Tak szeroki odbiór mowy anglojęzycznej daje wiele możliwości dla tych, którzy umieją się z jego pomocą komunikować. Znajomość angielskiego otwiera wiele ścieżek kariery, rozrywki, daje możliwość poznawania nowych narodowości i ich kultury. Nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ daje szybkie rezultaty, otwierające nowe perspektywy.