Home Kuchnia Drewniane meble kuchenne ciągle w modzie

Drewniane meble kuchenne ciągle w modzie

Drewniane meble kuchenne ciągle w modzie
0

Nie żyjemy już w czasach, kiedy trzeba było meble kuchenne kupować takie, jakie były dostępne – z powodu bardzo ograniczonego wyboru. Dziś mamy wybór bardzo szeroki. Dla niektórych osób może być on nawet zbyt wielki. Drewniane meble kuchenne cały czas zajmują czołową pozycję jeżeli chodzi o wybór Polaków przy wyposażaniu kuchni. Drewno to materiał, można rzec, ponadczasowy. Używany w meblarskie od niepamiętnych czasów. Z powodu swoich wysokich walorów użytkowych i estetycznych cały czas jest bardzo popularny. Nie zanosi się również na to, aby drewno miało wyjść z mody. Co prawda pojawiają się mody na meble z innych materiałów, chociażby z metalu, jednak drewno to klasyk który zawsze powraca w wielkim stylu.

Kuchnie na wymiar? Tak!

Nie dość, że wybór modeli mebli kuchennych jest bardzo duży, to jeszcze możemy bez problemu zamówić stworzenie mebli na wymiar. Są to meble nie tylko o odpowiednich wymiarach, lecz również dostosowane do naszych potrzeb pod wszelkimi innymi względami. Są tworzone według naszych wytycznych. Mamy wpływ na to, z jakiego są materiału, jakiej wielkości, jakie posiadają zdobienia i tak dalej. Osoby o rozległej wyobraźni mają szerokie pole do popisu przy projektowaniu tych mebli. Wszystko należy oczywiście konsultować ze specjalistą, który określi, czy dane rozwiązanie jest w ogóle możliwe do zastosowania. Tyczy się to nie tylko rozwiązań czysto technicznych, lecz również estetycznych – zwłaszcza w przypadku łączenia kilku różnych materiałów, np. drewna ze szkłem lub metalem.

Drewniane kuchnie na wymiar są coraz częściej wybierane przez Polaków. Dlaczego? Ponieważ jest to po prostu bardzo wygodne. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nasza kuchnia ma nietypowy rozmiar, jest bardzo wąska, lub też zastosowano w niej jakieś nietypowe rozwiązania architektoniczne. Wówczas nie musimy ograniczać się do wyboru mebli dostępnych na rynku, bo po prostu zlecamy takie, jakie będą nam pasować. Jest wiele tricków do zastosowania, które pomogą optymalnie zagospodarować nietypową powierzchnię kuchni. Meble kuchenne na wymiar to sposób na idealne dopasowanie mebli do naszych potrzeb. Jest to bardziej kosztowne, niż zakup gotowego zestawu z marketu lub salonu firmowego. Pomimo wyższych kosztów jest to jednak rozwiązanie wygodniejsze i bardziej elastyczne.

Nieśmiertelne drewno – zawsze modne i pożądane

Miękkie drewno bardzo łatwo poddaje się obróbce. Można wykonywać w nim bardzo skomplikowane zdobienia. Do drewna tego typu należy na przykład brzoza, czy też różne gatunki drzew owocowych. Nie jest to jednak dobry budulec na meble kuchenne. Chodzi przede wszystkim o to, że kuchnia to pomieszczenie użytkowe. Znajdujące się w nim meble muszą być w pełni funkcjonalne, zaś ich walory estetyczne raczej postawmy na drugim planie. Meble kuchenne drewniane narażone są na ciągłe zużycie, wycieranie, obrażenia mechaniczne czy nawet działanie ognia i wysokich temperatur. Wszystko to sprawia, że w przypadku mebli do kuchni najlepiej zdecydować się na drewno mocne, twarde, odporne mechanicznie. Świetnym przykładem będzie tutaj dąb. I rzeczywiście wybory Polaków zdają się potwierdzać wysoką ocenę użytkową tego drewna, gdyż drewniane kuchnie dębowe są w naszym kraju coraz popularniejsze.

Najbardziej narażonym na uszkodzenia elementem jest blat kuchenny. Rozwiązaniem wartym wzięcia pod uwagę jest zastosowanie dodatkowej płyty blatu, wykonanej z innego materiału. Do najpopularniejszych należy hartowane szkło, metal, a nawet kamień. Drewno jest świetnym materiałem, który świetnie wygląda i sprawuje się w połączeniu z innymi. Można również mieszać kilka gatunków drewna, na przykład w celach uzyskania różnej faktury słojów. Opcji jest wiele, zwłaszcza, że wszystkie meble mogą być wykonane pod nasze dyktando, na zamówienie.

Meble z marketu czy salonu firmowego?

Meble kuchenne kupowane w marketach mają generalnie tylko dwie zalety. Pierwszą z nich jest cena, są one stosunkowo tanie. Drugą zaletę jest to, że są od ręki dostępne. Na tym niestety zalety się kończą. Bardzo często produkowane masowo meble z marketu charakteryzują się niższą jakością. Produkowane są taśmowo, a w takich przypadkach łatwiej jest o przeoczenie jakiejś niedoskonałości. Przeważnie też materiały, z jakich wykonywane są te meble, są niższej jakości. Spotykamy się tutaj więc z pewnym standardem – niższa cena oznacza również niższą jakość. Drugim, dość ważnym minusem tego typu mebli, jest ograniczona ilość modeli. Produkowanych taśmowo jest kilka wersji, często bardzo podobnych do siebie mebli kuchennych. Jeżeli chcemy wprowadzić jakieś zmiany dopasowane do naszych potrzeb, nie mamy takiej możliwości podczas zakupu. Proces masowej produkcji pozwala na obniżenie kosztów, jednak oszczędzając pieniądze zawężamy sobie spektrum wyboru. Dlatego też meble kuchenne na wymiar cieszą się taką popularnością – z racji możliwości pełnego dopasowania kompletu mebli do naszych wymagań.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
21 ⁄ 7 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation