Home Podróże Czym zachwyci nas Sydney?

Czym zachwyci nas Sydney?

Sydney
Sydney
Opera w Sydney
Sydney - Harbour Bridge
Sydney
1

Piękne plaże i malownicze zatoki, wspaniała architektura oraz moc atrakcji dla każdego – oto walory, dzięki którym najważniejsze miasto Australii stała się popularnym kierunkiem podróży. Sydney może stać się wspaniałym celem wycieczki, a dzięki coraz ciekawszym ofertom turystycznym każdy może spędzić tu czas w ciekawy sposób. Czym zachwyci nas Sydney?

Sydney: miasto dla miłośników rekreacji

Z jednej strony Sydney to nowoczesna metropolia. Z drugiej czekają tu piękne plaże, dzięki którym wypoczynek i rekreację można połączyć z poznawaniem największych atrakcji tej niezwykłej stolicy. Wspaniałe plaże i malownicza linia brzegowa nie są tu jedynymi atrakcjami. W czasie spaceru po mieście ujrzeć można wiele ciekawych obiektów, a każdy z nich intryguje swą historią oraz architektoniczną formą. Które z nich stały się wyjątkowo znane?

Zwiedzanie Sydney: co warto zobaczyć?

W czasie wycieczki po Sydney warto zwrócić uwagę na tutejsze mosty. Tym najsłynniejszym jest Harbour Bridge. Wspaniała konstrukcja z lat 30 XX wieku sama w sobie jest atrakcyjna, a imponujące rozmiary dodatkowo przyciągają uwagę turystów. Gmach Opery to kolejny obiekt, którego w czasie zwiedzania miasta nie można pominąć. Ta charakterystyczna budowla przyciąga uwagę swym dachem, dzięki czemu z daleka wygląda jak gigantyczny okręt. Te dwa obiekty stały się symbolami miasta. Sydney może jednak oczarować i historycznymi budowlami, a spacer śladami historii po tym mieście każdemu może sprawić wiele przyjemności. Na uwagę zasługuje kościół garnizonowy oraz Argyle Centre – dawny magazyn pamiętający najstarsze dzieje miasta. Warto też zajrzeć do budynku, w którym obecnie mieści się biuro informacji turystycznej. To Cadman’s Cottage – obiekt uznawany za najstarszą budowlę na terenie stolicy Australii. Dla miłośników historii atrakcyjnym miejscem jest też niewielka wysepka, na której znajduje się kolejna cenna pamiątka. To Fort Denison, który powstał w okresie wojny krymskiej. Miał on zapewnić ochronę mieszkańcom Sydney, dla których największym zagrożeniem byłby atak ze strony Rosji. Dziś jest to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta, która cieszy się wielkim zainteresowaniem zwiedzających.

Sydney i jego muzea

W Sydney na turystów czekają nie tylko piękne budowle z różnych okresów historycznych, ale i ciekawe placówki muzealne. Ciekawymi zbiorami przyciąga muzeum, w którym prezentowane są losy miasta. Wielką atrakcją jest też wizyta w muzeum morskim, które koncentruje się na tematyce związków mieszkańców Australii z morzem. Nie brak tu zabytków i dzieł sztuki związanych z Aborygenami oraz z odkryciami geograficznymi, dzięki którym na tym kontynencie pojawił się biały człowiek.

Sydney podbija serca turystów, a jako miasto bez wątpienia jest ciekawym miejscem dla spragnionych niebanalnych atrakcji osób. Biura podróży coraz chętniej oferują wycieczki do australijskiej metropolii, która swym urokiem może zachwycić każdego.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
19 ⁄ 1 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation