Home Sport Bielizna dla ludzi aktywnych

Bielizna dla ludzi aktywnych

Bielizna dla ludzi aktywnych
1

Jeżeli często spacerujesz po górach, jeździsz na nartach, rowerze lub biegasz, nieobcy Ci jest na pewno dyskomfort, wynikający z pocenia się, prowadzący w rezultacie do wychłodzenia Twojego organizmu. Rozwiązaniem tego problemu może być odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna.

Tylko jak w tym gąszczu ofert wybrać tę, która będzie pasowała akurat do Twoich potrzeb?

Nie tylko z nazwy

Bielizna termoaktywna jest rodzajem odzieży, wyprodukowanej z syntetycznych materiałów, mających za główne zadanie skuteczne odprowadzanie potu z powierzchni skóry na zewnątrz. Posiada ona specjalne materiałowe wstawki w miejscach, w których dochodzi do najintensywniejszego pocenia, czyli pod pachami, na plecach i pod kolanami. Dzięki temu zabiegowi na ciele nie kumuluje się wilgoć, powodująca aż dwudziestokrotnie szybsze wychłodzenie organizmu (w porównaniu do suchych warunków). Miejsce wydalonego potu zajmuje przy okazji ogrzane przez ciało powietrze, co w rezultacie daje przyjemne uczucie termicznego komfortu. Dobra bielizna do uprawiania sportu musi również opinać ciało, a przy okazji być wyjątkowo elastyczna, tak aby nie krępowała Twoich ruchów.

Oczywiście sama bielizna to nie wszystko. Co z tego, że będziesz miał bezpośrednio na ciele bieliznę „oddychającą”, gdy równocześnie założysz na nią nie przepuszczającą wilgoci kurtkę z ortalionu? Jeżeli Twoim celem podczas uprawiania aktywności jest komfort termiczny, wszystkie z elementów Twojego stroju muszą w takim samym stopniu pomagać w odprowadzaniu wilgoci poza ciało.

Zapobieganie zużyciu

Bielizna termoaktywna, jak każdy rodzaj odzieży, wcześniej czy później ulega zużyciu, tracąc swoje pierwotne właściwości. Jeżeli zależy Ci na tym, aby zakup odzieży (za w końcu niemałe pieniądze) okazał się inwestycją bardziej długoterminową, warto poświęcić nieco uwagi odpowiedniej jej pielęgnacji. Najważniejszą rzeczą w utrzymaniu na dłużej dobrych parametrów bielizny jest pranie jej po każdym wysiłku. Do prania należy użyć jednego z dedykowanych impregnatów, proszku bez zmiękczaczy lub szarego mydła w płynie. Tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji bielizna będzie prawidłowo odprowadzała wilgoć ze skóry, sprawiając, że Twój ruch na świeżym powietrzu będzie jeszcze większą przyjemnością.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
20 × 22 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation