Home Podróże Ateńskie atrakcje: Narodowe Muzeum Archeologiczne

Ateńskie atrakcje: Narodowe Muzeum Archeologiczne

3470790179_a5216ca9e5_b
National Archaeological Museum
3209928907_43f23d06e2_b
Ateńskie atrakcje: Narodowe Muzeum Archeologiczne
1

Ten kraj może się pochwalić wyjątkową kolekcją zabytków, które najlepiej świadczą o artystycznych zdolnościach starożytnych. Grecja to państwo, które swym bogactwem może zaskoczyć i miłośników sztuki, i historyków.

Ateny, jak na stolicę tak bogatego w antyczne skarby kraju przystało, również mogą w tym temacie zaskoczyć. W trakcie wycieczki po tym mieście można się natknąć na wiele wspaniałych budowli. Ci, którzy chcą dokładniej zapoznać się z bogactwem tego kraju i w pełni zapoznać się z jego antycznymi skarbami, koniecznie powinni odwiedzić najwspanialszą placówkę muzealną w tym kraju. To ateńskie Narodowe Muzeum Archeologiczne, którego niezwykłe zbiory intrygują zwiedzających od lat.

Jakie eksponaty zasłużyły tu na szczególne wyróżnienie? Obiektów godnych uwagi w tym muzeum jest wiele. Freski, antyczna biżuteria oraz kolekcja dawnych monet – każdy z tych zabytków to nie tylko cenny przedmiot, ale i świadek historycznych wydarzeń. Prawdziwymi hitami w tym muzeum okazały się jednak pośmiertne maski oraz złote puchary datowane na XV stulecie p. n.e. Ceramika z różnych epok historycznych jest godnie reprezentowana przez liczne eksponaty. Tym najbardziej charakterystycznym jest bez wątpienia wspaniała amfora, na której uwieczniono scenę walki Heraklesa z centaurem.

Srebrny krater, który ma kształt byczej głowy oraz minojskie freski to kolejne perły w kolekcji antycznych dzieł sztuki. Z ich powodu warto zajrzeć do wnętrza tego muzeum, które zdobyło międzynarodową sławę oraz ogromne uznanie.

Komentarz(1)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
25 × 21 =


freehbo freehealth freehealthy freeheat freehelmet freehome freehospital freehot freeice freeinformation